Sigorta Değişimi - Hızlıelektrikcim

İçeriğe git

Ana menü:

Sigorta Değişimi

Servisler


Sigorta, evdeki veya işyerindeki elektrik sisteminde kullanılan bir üründür. Sigorta, elektrik akımının aşırı yüksek olması durumunda elektrik sistemini koruma amacıyla kullanılır. Bu nedenle, sigorta arızaları, evdeki veya işyerindeki elektrik sistemini etkileyebilecek sorunlardır.
Eğer bir sigorta arızası olduğunu düşünüyorsanız, o sigortayı kullanmayın ve hemen bir elektrikçiye başvurun. Sigorta arızaları, evdeki veya işyerindeki elektrik sistemini tehlikeye atabileceği için, bu arızaların tamir edilmesi gerekir.
Sigorta(Şalter) Değiştirme Aşamaları
1.Elektrik Enerjisini Kesmek
Hayati derecede önem taşıyan bu durum için yukarıda bahsettiğimiz iş sağlığı ve güvenliği için devredeki enerjiyi kesip sonra izoleli malzemeler ile işe başlamak.
2. İletkenlerin Klemensten Sökülmesi
İletkenler izoleli bir tornavida yardımı ile sökülür ve iletkenler sigortanın klemensinden ayrılır.
3. Raydan sökme
Panoya sabitlemek için panoya tutturulan raya mekanik olarak geçmekte (her firmanın çeşitli sabitleme yöntemleri vardır) olan sigortalar(şalterler) pinimi çekilerek raydan sökülür.
4. Yeni Sigortanın Raya Montajı ve Kablo Bağlantısı
Yukarında bahsettiğimiz gibi uygun değerlere sahip seçilen sigorta(şalter) pimi çekilerek raya oturtulur ve sağlamlığı test edilir. Kablolar yanmış veya deforme olmuş ise uçları uygun şekilde açılarak klemense montajı yapılır. Klemense sabitlenen kablolar kesinlikle kontrol edilmeli en çok hata burada yapılıyor ve belirli bir zaman sonra arıza tekrarlıyor.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön